500LXW68MEFR18X35
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 500LXW68MEFR18X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 500V THRUHOLE
Dataark: 500LXW68MEFR18X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500LXW68MEFR18X35
Varenummer 500LXW68MEFR18X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 500V THRUHOLE Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 19896 pcs Datablad 500LXW68MEFR18X35.pdf
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie LXW Ripple Current @ Low Frequency 680mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.496A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4272
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose