500LXW56MEFR16X40
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 500LXW56MEFR16X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 500V THRUHOLE
Dataark: 500LXW56MEFR16X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500LXW56MEFR16X40
Varenummer 500LXW56MEFR16X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 500V THRUHOLE Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 25172 pcs Datablad 500LXW56MEFR16X40.pdf
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie LXW Ripple Current @ Low Frequency 620mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.364A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4271
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 56µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 56µF Applikationer General Purpose