500MXH68MEFCSN22X30
RubyconRubycon
500MXH68MEFCSN22X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 500MXH68MEFCSN22X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 500V SNAP
Dataark: 1.500MXH68MEFCSN22X30.pdf2.500MXH68MEFCSN22X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500MXH68MEFCSN22X30
Varenummer 500MXH68MEFCSN22X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 500V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28845 pcs Datablad 1.500MXH68MEFCSN22X30.pdf2.500MXH68MEFCSN22X30.pdf
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXH Ripple Current @ Low Frequency 720mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.008A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2003
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 68µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF