500MXK100MEFCSN22X30
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 500MXK100MEFCSN22X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP-IN
Dataark: 500MXK100MEFCSN22X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
200 pcs
600 pcs
1000 pcs
2600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 500MXK100MEFCSN22X30
Varenummer 500MXK100MEFCSN22X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP-IN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 22078 pcs Datablad 500MXK100MEFCSN22X30.pdf
Spændingsvurdering 500V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXK Ripple Current @ Low Frequency 910mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.274A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-4286
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 500V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose