50MXG3900MEFC20X40
Produkt oversigt
Varenummer: 50MXG3900MEFC20X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP
Dataark: 1.50MXG3900MEFC20X40.pdf2.50MXG3900MEFC20X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50MXG3900MEFC20X40
Varenummer 50MXG3900MEFC20X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39565 pcs Datablad 1.50MXG3900MEFC20X40.pdf2.50MXG3900MEFC20X40.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 2.22A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.553A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3900µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 3900µF Applikationer General Purpose