50MXG4700MEFC20X45
Produkt oversigt
Varenummer: 50MXG4700MEFC20X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP
Dataark: 1.50MXG4700MEFC20X45.pdf2.50MXG4700MEFC20X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50MXG4700MEFC20X45
Varenummer 50MXG4700MEFC20X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12405 pcs Datablad 1.50MXG4700MEFC20X45.pdf2.50MXG4700MEFC20X45.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 2.43A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.7945A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4700µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 4700µF Applikationer General Purpose