50PX3300MEFCCC18X35.5
RubyconRubycon
50PX3300MEFCCC18X35.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50PX3300MEFCCC18X35.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50PX3300MEFCCC18X35.5.pdf2.50PX3300MEFCCC18X35.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50PX3300MEFCCC18X35.5
Varenummer 50PX3300MEFCCC18X35.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 48015 pcs Datablad 1.50PX3300MEFCCC18X35.5.pdf2.50PX3300MEFCCC18X35.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 1.78A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.047A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 50PX3300VEFCCC18X35.5
50PX3300VEFCCC18X35.5-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.476" (37.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3300µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 3300µF