50PX470MEFC10X20
RubyconRubycon
50PX470MEFC10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50PX470MEFC10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50PX470MEFC10X20.pdf2.50PX470MEFC10X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50PX470MEFC10X20
Varenummer 50PX470MEFC10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 144654 pcs Datablad 1.50PX470MEFC10X20.pdf2.50PX470MEFC10X20.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 600mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 720mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4213
50PX470MEFC10X20-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF