50SEV3R3M4X5.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50SEV3R3M4X5.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50SEV3R3M4X5.5.pdf2.50SEV3R3M4X5.5.pdf3.50SEV3R3M4X5.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50SEV3R3M4X5.5
Varenummer 50SEV3R3M4X5.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 226963 pcs Datablad 1.50SEV3R3M4X5.5.pdf2.50SEV3R3M4X5.5.pdf3.50SEV3R3M4X5.5.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie SEV Ripple Current @ Low Frequency 17mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 25.5mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-4131-1
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Højde - Siddende (Max) 0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3.3µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 3.3µF Applikationer Automotive