50SEV47M10X10.5
RubyconRubycon
50SEV47M10X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50SEV47M10X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Dataark: 1.50SEV47M10X10.5.pdf2.50SEV47M10X10.5.pdf3.50SEV47M10X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50SEV47M10X10.5
Varenummer 50SEV47M10X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie SEV Ripple Current @ Low Frequency 280mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 420mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-3107-2
50SEV47M10X10.5-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 47µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 47µF