50ZL5.6MEFCTZ4X7
RubyconRubycon
50ZL5.6MEFCTZ4X7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZL5.6MEFCTZ4X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 5.6UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZL5.6MEFCTZ4X7.pdf2.50ZL5.6MEFCTZ4X7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZL5.6MEFCTZ4X7
Varenummer 50ZL5.6MEFCTZ4X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 5.6UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1801493 pcs Datablad 1.50ZL5.6MEFCTZ4X7.pdf2.50ZL5.6MEFCTZ4X7.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 54.6mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.059" (1.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 1 Ohms Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 5.6µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 5.6µF Applikationer General Purpose