50ZL56MEFC6.3X11
RubyconRubycon
50ZL56MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZL56MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZL56MEFC6.3X11.pdf2.50ZL56MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZL56MEFC6.3X11
Varenummer 50ZL56MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1087190 pcs Datablad 1.50ZL56MEFC6.3X11.pdf2.50ZL56MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 192.5mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 140 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 56µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 56µF Applikationer General Purpose