50ZL820MEFC12.5X35
RubyconRubycon
50ZL820MEFC12.5X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZL820MEFC12.5X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZL820MEFC12.5X35.pdf2.50ZL820MEFC12.5X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZL820MEFC12.5X35
Varenummer 50ZL820MEFC12.5X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 142615 pcs Datablad 1.50ZL820MEFC12.5X35.pdf2.50ZL820MEFC12.5X35.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 1.776A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 19 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 820µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 820µF Applikationer General Purpose