50ZLH27MEFC5X11
RubyconRubycon
50ZLH27MEFC5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZLH27MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZLH27MEFC5X11.pdf2.50ZLH27MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZLH27MEFC5X11
Varenummer 50ZLH27MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 417881 pcs Datablad 1.50ZLH27MEFC5X11.pdf2.50ZLH27MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 99.96mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 238mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1429
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 340 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 27µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 27µF Applikationer General Purpose