50ZLH220MEFCT810X16
RubyconRubycon
50ZLH220MEFCT810X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZLH220MEFCT810X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZLH220MEFCT810X16.pdf2.50ZLH220MEFCT810X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZLH220MEFCT810X16
Varenummer 50ZLH220MEFCT810X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 450903 pcs Datablad 1.50ZLH220MEFCT810X16.pdf2.50ZLH220MEFCT810X16.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 685mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-3777-3
50ZLH220MEFCT810X16-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 42 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF