50ZLH220M10X16
RubyconRubycon
50ZLH220M10X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZLH220M10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZLH220M10X16.pdf2.50ZLH220M10X16.pdf
  • Besked
Specifikationer for 50ZLH220M10X16
Varenummer 50ZLH220M10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5195 pcs Datablad 1.50ZLH220M10X16.pdf2.50ZLH220M10X16.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 685mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.37A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1428
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 42 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose