50ZLH180MEFC8X20
RubyconRubycon
50ZLH180MEFC8X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 50ZLH180MEFC8X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL
Dataark: 1.50ZLH180MEFC8X20.pdf2.50ZLH180MEFC8X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 50ZLH180MEFC8X20
Varenummer 50ZLH180MEFC8X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 168017 pcs Datablad 1.50ZLH180MEFC8X20.pdf2.50ZLH180MEFC8X20.pdf
Spændingsvurdering 50V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 595mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-3013
50ZLH180MEFC8X20-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 46 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 180µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C kapacitans 180µF