63LSW100000MNB77X141
RubyconRubycon
63LSW100000MNB77X141 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63LSW100000MNB77X141
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW
Dataark: 1.63LSW100000MNB77X141.pdf2.63LSW100000MNB77X141.pdf3.63LSW100000MNB77X141.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63LSW100000MNB77X141
Varenummer 63LSW100000MNB77X141 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.032" Dia (77.00mm)
Serie LSW Ripple Current @ Low Frequency 21.5A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 23.65A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Andre navne 1189-1903
63LSW100000M77X141
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.709" (145.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100000µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 100000µF