63LSW33000MEFC51X118
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63LSW33000MEFC51X118
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.63LSW33000MEFC51X118.pdf2.63LSW33000MEFC51X118.pdf3.63LSW33000MEFC51X118.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
30 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63LSW33000MEFC51X118
Varenummer 63LSW33000MEFC51X118 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.008" Dia (51.00mm)
Serie LSW Ripple Current @ Low Frequency 10.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 11.33A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.858" (21.80mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.764" (121.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 33000µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 33000µF