63MU683MA13216
RubyconRubycon
63MU683MA13216 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63MU683MA13216
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP FILM 0.068UF 20% 63VDC 1206
Dataark: 63MU683MA13216.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63MU683MA13216
Varenummer 63MU683MA13216 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP FILM 0.068UF 20% 63VDC 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 43569 pcs Datablad 63MU683MA13216.pdf
Spændingsvurdering - DC 63V Spændingsværdi - AC -
Tolerance ±20% Afslutning Solder Pads
Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Serie PMLCAP®, MU
Vurderinger - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.047" (1.20mm) Funktioner -
Dielektrisk materiale Acrylic, Metallized Detaljeret beskrivelse 0.068µF Film Capacitor 63V Acrylic, Metallized 1206 (3216 Metric)
kapacitans 0.068µF Applikationer DC Link, DC Filtering