63MXC10000MEFCSN35X50
RubyconRubycon
63MXC10000MEFCSN35X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63MXC10000MEFCSN35X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP
Dataark: 1.63MXC10000MEFCSN35X50.pdf2.63MXC10000MEFCSN35X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63MXC10000MEFCSN35X50
Varenummer 63MXC10000MEFCSN35X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 19245 pcs Datablad 1.63MXC10000MEFCSN35X50.pdf2.63MXC10000MEFCSN35X50.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXC Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2822
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10000µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 10000µF