63MXC3300MEFCSN30X25
RubyconRubycon
63MXC3300MEFCSN30X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63MXC3300MEFCSN30X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP
Dataark: 1.63MXC3300MEFCSN30X25.pdf2.63MXC3300MEFCSN30X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63MXC3300MEFCSN30X25
Varenummer 63MXC3300MEFCSN30X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22225 pcs Datablad 1.63MXC3300MEFCSN30X25.pdf2.63MXC3300MEFCSN30X25.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.33A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.6795A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-4224
63MXC3300MEFCSN30X25-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3300µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 3300µF