63MXC4700MEFC25X45
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63MXC4700MEFC25X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP
Dataark: 1.63MXC4700MEFC25X45.pdf2.63MXC4700MEFC25X45.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63MXC4700MEFC25X45
Varenummer 63MXC4700MEFC25X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 26902 pcs Datablad 1.63MXC4700MEFC25X45.pdf2.63MXC4700MEFC25X45.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.97A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.4155A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4700µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 4700µF Applikationer General Purpose