63MXG8200MEFC30X40
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63MXG8200MEFC30X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP
Dataark: 1.63MXG8200MEFC30X40.pdf2.63MXG8200MEFC30X40.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63MXG8200MEFC30X40
Varenummer 63MXG8200MEFC30X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 21451 pcs Datablad 1.63MXG8200MEFC30X40.pdf2.63MXG8200MEFC30X40.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 4.04A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.646A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 8200µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 8200µF Applikationer General Purpose