63TXW390MEFC8X50
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63TXW390MEFC8X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63TXW390MEFC8X50.pdf2.63TXW390MEFC8X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63TXW390MEFC8X50
Varenummer 63TXW390MEFC8X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 142862 pcs Datablad 1.63TXW390MEFC8X50.pdf2.63TXW390MEFC8X50.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 1.326A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.41A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 390µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 390µF Applikationer General Purpose