63TXW680MEFC10X50
RubyconRubycon
63TXW680MEFC10X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63TXW680MEFC10X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63TXW680MEFC10X50.pdf2.63TXW680MEFC10X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63TXW680MEFC10X50
Varenummer 63TXW680MEFC10X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 43942 pcs Datablad 1.63TXW680MEFC10X50.pdf2.63TXW680MEFC10X50.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 1.71A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.12A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1489
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 2.067" (52.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF