63YXF10MEFCTA5X11
RubyconRubycon
63YXF10MEFCTA5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXF10MEFCTA5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63YXF10MEFCTA5X11.pdf2.63YXF10MEFCTA5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63YXF10MEFCTA5X11
Varenummer 63YXF10MEFCTA5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1943293 pcs Datablad 1.63YXF10MEFCTA5X11.pdf2.63YXF10MEFCTA5X11.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 36.54mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 87mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3784-3
63YXF10MEFCTA5X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 2.3 Ohms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 10µF Applikationer General Purpose