63YXF220MEFCT810X20
RubyconRubycon
63YXF220MEFCT810X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXF220MEFCT810X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63YXF220MEFCT810X20.pdf2.63YXF220MEFCT810X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63YXF220MEFCT810X20
Varenummer 63YXF220MEFCT810X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 132063 pcs Datablad 1.63YXF220MEFCT810X20.pdf2.63YXF220MEFCT810X20.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 364mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 520mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4228-1
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 210 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose