63YXF330MEFCCC12.5X20
RubyconRubycon
63YXF330MEFCCC12.5X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63YXF330MEFCCC12.5X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63YXF330MEFCCC12.5X20.pdf2.63YXF330MEFCCC12.5X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63YXF330MEFCCC12.5X20
Varenummer 63YXF330MEFCCC12.5X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 297159 pcs Datablad 1.63YXF330MEFCCC12.5X20.pdf2.63YXF330MEFCCC12.5X20.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 462mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 660mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 160 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF