63ZL1200MEFCGC16X40
RubyconRubycon
63ZL1200MEFCGC16X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63ZL1200MEFCGC16X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63ZL1200MEFCGC16X40.pdf2.63ZL1200MEFCGC16X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63ZL1200MEFCGC16X40
Varenummer 63ZL1200MEFCGC16X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 62147 pcs Datablad 1.63ZL1200MEFCGC16X40.pdf2.63ZL1200MEFCGC16X40.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 2.004A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 19 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1200µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1200µF Applikationer General Purpose