63ZL1500MEFC18X40
RubyconRubycon
63ZL1500MEFC18X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 63ZL1500MEFC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL
Dataark: 1.63ZL1500MEFC18X40.pdf2.63ZL1500MEFC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 63ZL1500MEFC18X40
Varenummer 63ZL1500MEFC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 30439 pcs Datablad 1.63ZL1500MEFC18X40.pdf2.63ZL1500MEFC18X40.pdf
Spændingsvurdering 63V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 2.052A @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-3787
63ZL1500MEFC18X40-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 18 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1500µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 1500µF