80LSQ100000MEFC77X141
RubyconRubycon
80LSQ100000MEFC77X141 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80LSQ100000MEFC77X141
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW
Dataark: 1.80LSQ100000MEFC77X141.pdf2.80LSQ100000MEFC77X141.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 994 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 994 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80LSQ100000MEFC77X141
Varenummer 80LSQ100000MEFC77X141 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 994 pcs Datablad 1.80LSQ100000MEFC77X141.pdf2.80LSQ100000MEFC77X141.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.032" Dia (77.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 21.5A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 23.65A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 1.236" (31.40mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 5.630" (143.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100000µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 100000µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
80LSQ33000MEFC51X118
80LSQ33000MEFC51X118
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 33000UF 20% 80V SCREW
På lager: 1889 pcs
Hent: 80LSQ33000MEFC51X118.pdf
RFQ
80LET
80LET
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 80A 240VAC/150VDC
På lager: 1748 pcs
Hent: 80LET.pdf
RFQ
80LEC
80LEC
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE 80AMP 240V TYPE T
Hent:
80LSQ10000MEFC36X98
80LSQ10000MEFC36X98
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 10000UF 20% 80V SCREW
Hent: 80LSQ10000MEFC36X98.pdf
80LSQ100000MNB77X141
80LSQ100000MNB77X141
Beskrivelse: CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW
Hent: 80LSQ100000MNB77X141.pdf
80LA-XL
80LA-XL
producenter: ACL Staticide, Inc.
Beskrivelse: FINGER COTS BLACK XL 720/PK
Hent: 80LA-XL.pdf
80LA-L
80LA-L
Beskrivelse: FINGER COTS BLACK LRG 720/PK
Hent: 80LA-L.pdf
80LA-M
80LA-M
Beskrivelse: FINGER COTS BLACK MED 720/PK
Hent: 80LA-M.pdf
80LSQ12000MEFC36X118
80LSQ12000MEFC36X118
Beskrivelse: CAP ALUM 12000UF 20% 80V SCREW