80LSQ12000MEFC36X118
RubyconRubycon
80LSQ12000MEFC36X118 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80LSQ12000MEFC36X118
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 12000UF 20% 80V SCREW
Dataark: 1.80LSQ12000MEFC36X118.pdf2.80LSQ12000MEFC36X118.pdf
  • Besked
Specifikationer for 80LSQ12000MEFC36X118
Varenummer 80LSQ12000MEFC36X118 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 12000UF 20% 80V SCREW Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4691 pcs Datablad 1.80LSQ12000MEFC36X118.pdf2.80LSQ12000MEFC36X118.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.417" Dia (36.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 5.4A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.94A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.500" (12.70mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 4.803" (122.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 12000µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 12000µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
80LSQ33000MEFC51X118
80LSQ33000MEFC51X118
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 33000UF 20% 80V SCREW
På lager: 1889 pcs
Hent: 80LSQ33000MEFC51X118.pdf
RFQ
80LSQ100000MNB77X141
80LSQ100000MNB77X141
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW
På lager: 1034 pcs
Hent: 80LSQ100000MNB77X141.pdf
RFQ
80LEC
80LEC
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE 80AMP 240V TYPE T