80MXG6800MEFC35X40
Produkt oversigt
Varenummer: 80MXG6800MEFC35X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP
Dataark: 1.80MXG6800MEFC35X40.pdf2.80MXG6800MEFC35X40.pdf
  • Besked
Specifikationer for 80MXG6800MEFC35X40
Varenummer 80MXG6800MEFC35X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 80V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15686 pcs Datablad 1.80MXG6800MEFC35X40.pdf2.80MXG6800MEFC35X40.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 4.1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.715A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 6800µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 6800µF Applikationer General Purpose