80MXG8200MEFCSN35X45
RubyconRubycon
80MXG8200MEFCSN35X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80MXG8200MEFCSN35X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 80V SNAP
Dataark: 1.80MXG8200MEFCSN35X45.pdf2.80MXG8200MEFCSN35X45.pdf
  • Besked
Specifikationer for 80MXG8200MEFCSN35X45
Varenummer 80MXG8200MEFCSN35X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 80V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14450 pcs Datablad 1.80MXG8200MEFCSN35X45.pdf2.80MXG8200MEFCSN35X45.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 4.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.945A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 8200µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 8200µF Applikationer General Purpose