80TXW47MEFC6.3X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80TXW47MEFC6.3X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL
Dataark: 1.80TXW47MEFC6.3X25.pdf2.80TXW47MEFC6.3X25.pdf
  • Besked
Specifikationer for 80TXW47MEFC6.3X25
Varenummer 80TXW47MEFC6.3X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 210109 pcs Datablad 1.80TXW47MEFC6.3X25.pdf2.80TXW47MEFC6.3X25.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 455mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 910mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.256" (6.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose