80TXW82MEFC6.3X40
RubyconRubycon
80TXW82MEFC6.3X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80TXW82MEFC6.3X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 80V RADIAL
Dataark: 1.80TXW82MEFC6.3X40.pdf2.80TXW82MEFC6.3X40.pdf
  • Besked
Specifikationer for 80TXW82MEFC6.3X40
Varenummer 80TXW82MEFC6.3X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 80V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 235325 pcs Datablad 1.80TXW82MEFC6.3X40.pdf2.80TXW82MEFC6.3X40.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 635mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.27A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose