80USG5600MEFCSN30X45
RubyconRubycon
80USG5600MEFCSN30X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80USG5600MEFCSN30X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP
Dataark: 1.80USG5600MEFCSN30X45.pdf2.80USG5600MEFCSN30X45.pdf
  • Besked
Specifikationer for 80USG5600MEFCSN30X45
Varenummer 80USG5600MEFCSN30X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18792 pcs Datablad 1.80USG5600MEFCSN30X45.pdf2.80USG5600MEFCSN30X45.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 4.55A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.233A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-3954
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 5600µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 5600µF