80ZLJ82MT78X20
RubyconRubycon
80ZLJ82MT78X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 80ZLJ82MT78X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 80V RADIAL
Dataark: 1.80ZLJ82MT78X20.pdf2.80ZLJ82MT78X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 80ZLJ82MT78X20
Varenummer 80ZLJ82MT78X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 80V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 372310 pcs Datablad 1.80ZLJ82MT78X20.pdf2.80ZLJ82MT78X20.pdf
Spændingsvurdering 80V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 520mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 9000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 160 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose