SD500N30PSC
Vishay Semiconductor Diodes Division
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SD500N30PSC
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 3KV 475A B8
Dataark: SD500N30PSC.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for SD500N30PSC
Varenummer SD500N30PSC Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE GEN PURP 3KV 475A B8 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5008 pcs Datablad SD500N30PSC.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) Standard Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 475A
Spænding - Opdeling B-8 Serie -
RoHS Status Bulk Reverse Recovery Time (trr) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Modstand @ Hvis, F - Polarisering B-8
Andre navne *SD500N30PSC Monteringstype Chassis, Stud Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer SD500N30PSC
Udvidet beskrivelse Diode Standard 3000V (3kV) 475A Chassis, Stud Mount B-8 Diode Konfiguration 50mA @ 3000V
Beskrivelse DIODE GEN PURP 3KV 475A B8 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 1.66V @ 1000A
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 3000V (3kV) Kapacitans @ Vr, F -40°C ~ 150°C
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
SD52-1R2-R
SD52-1R2-R
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FIXED IND 1.2UH 2.33A 27.9 MOHM
På lager: 90307 pcs
Hent: SD52-1R2-R.pdf
RFQ
SD52-101-R
SD52-101-R
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FIXED IND 100UH 390MA 1 OHM SMD
På lager: 46893 pcs
Hent: SD52-101-R.pdf
RFQ
SD511
SD511
producenter: Staco Energy Products Co.
Beskrivelse: VARIABLE TRANSFORMER 140V 5A
På lager: 62 pcs
Hent: SD511.pdf
SD51
SD51
producenter: GeneSiC Semiconductor
Beskrivelse: DIODE SCHOTTKY 45V 60A DO5
Hent: SD51.pdf
Beskrivelse: FIXED IND 10UH 1.11A 121.5 MOHM
Hent: SD52-100-R.pdf
SD51R
SD51R
Beskrivelse: DIODE SCHOTTKY REV 45V DO5