SD500N45PSC
Vishay Semiconductor Diodes Division
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SD500N45PSC
Producent / Mærke: Vishay Semiconductor Diodes Division
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 4.5KV 475A B8
Dataark: SD500N45PSC.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for SD500N45PSC
Varenummer SD500N45PSC Fabrikant Vishay Semiconductor Diodes Division
Beskrivelse DIODE GEN PURP 4.5KV 475A B8 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5650 pcs Datablad SD500N45PSC.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) Standard Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 475A
Spænding - Opdeling B-8 Serie -
RoHS Status Bulk Reverse Recovery Time (trr) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Modstand @ Hvis, F - Polarisering B-8
Andre navne *SD500N45PSC Monteringstype Chassis, Stud Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer SD500N45PSC
Udvidet beskrivelse Diode Standard 4500V (4.5kV) 475A Chassis, Stud Mount B-8 Diode Konfiguration 50mA @ 4500V
Beskrivelse DIODE GEN PURP 4.5KV 475A B8 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 1.66V @ 1000A
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 4500V (4.5kV) Kapacitans @ Vr, F -40°C ~ 150°C