1.5KE300ARL
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
1.5KE300ARL Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 1.5KE300ARL
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TVS DIODE 256V 529V DO201
Dataark: 1.5KE300ARL.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1900 pcs
  • Besked
Specifikationer for 1.5KE300ARL
Varenummer 1.5KE300ARL Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TVS DIODE 256V 529V DO201 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 226885 pcs Datablad 1.5KE300ARL.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 256V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 529V
Spænding - Opdeling (Min) 285V Envejs kanaler 1
Type Zener Leverandør Device Package DO-201
Serie 1.5KE, TRANSIL™ Power Line Protection No
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde DO-201AA, DO-27, Axial Driftstemperatur -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 19A (8/20µs)
Kapacitans @ Frekvens 500pF @ 1MHz Basenummer 1.5KE