BTA08-700BRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTA08-700BRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTA08-700BRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC 700V 8A TO220AB
Dataark: BTA08-700BRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for BTA08-700BRG
Varenummer BTA08-700BRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC 700V 8A TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 56446 pcs Datablad BTA08-700BRG.pdf
Spænding - Off State 700V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Standard Leverandør Device Package TO-220AB
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Andre navne 497-4155-5
BTA08700BRG
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse TRIAC Standard 700V 8A Through Hole TO-220AB Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 8A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 80A, 84A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 50mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA Konfiguration Single