BTA08-700CRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTA08-700CRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTA08-700CRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC 700V 8A TO220AB
Dataark: BTA08-700CRG.pdf
  • Besked
Specifikationer for BTA08-700CRG
Varenummer BTA08-700CRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC 700V 8A TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4964 pcs Datablad BTA08-700CRG.pdf
Spænding - Off State 700V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Standard Leverandør Device Package TO-220AB
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Andre navne 497-4156-5
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse TRIAC Standard 700V 8A Through Hole TO-220AB Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 8A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 80A, 84A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 25mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 25mA Konfiguration Single