BTA16-800BWRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTA16-800BWRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTA16-800BWRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB
Dataark: BTA16-800BWRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BTA16-800BWRG
Varenummer BTA16-800BWRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 55294 pcs Datablad BTA16-800BWRG.pdf
Spænding - Off State 800V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Alternistor - Snubberless Leverandør Device Package TO-220AB
Serie Snubberless™ Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Andre navne 497-6668-5
BTA16-800BWRG-ND
BTA16800BWRG
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse TRIAC Alternistor - Snubberless 800V 16A Through Hole TO-220AB Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 16A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A, 168A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 50mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA Konfiguration Single