BTA20-700BWRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTA20-700BWRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTA20-700BWRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 700V TO220AB
Dataark: BTA20-700BWRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BTA20-700BWRG
Varenummer BTA20-700BWRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC ALTERNISTOR 700V TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 74265 pcs Datablad BTA20-700BWRG.pdf
Spænding - Off State 700V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Triac Type Alternistor - Snubberless Leverandør Device Package TO-220AB
Serie Snubberless™ Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Andre navne 497-4167-5
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse TRIAC Alternistor - Snubberless 700V 20A Through Hole TO-220AB Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 20A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 210A, 200A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 75mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA Konfiguration Single