BTA41-400BRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTA41-400BRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTA41-400BRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC 400V 40A TOP3
Dataark: BTA41-400BRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for BTA41-400BRG
Varenummer BTA41-400BRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC 400V 40A TOP3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 18607 pcs Datablad BTA41-400BRG.pdf
Spænding - Off State 400V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Standard Leverandør Device Package TOP3
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde TOP-3 Insulated Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse TRIAC Standard 400V 40A Through Hole TOP3
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 40A Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 400A, 420A
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 80mA Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA