BTA41-800BRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTA41-800BRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTA41-800BRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC 800V 40A TOP3
Dataark: BTA41-800BRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
30 pcs
120 pcs
510 pcs
1020 pcs
  • Besked
Specifikationer for BTA41-800BRG
Varenummer BTA41-800BRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC 800V 40A TOP3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16611 pcs Datablad BTA41-800BRG.pdf
Spænding - Off State 800V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Standard Leverandør Device Package TOP3
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde TOP-3 Insulated Andre navne 497-2430
497-2430-ND
BTA41-800B
BTA41800BRG
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse TRIAC Standard 800V 40A Through Hole TOP3 Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 40A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 400A, 420A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 80mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA Konfiguration Single