BTB04-600TRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTB04-600TRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTB04-600TRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB
Dataark: BTB04-600TRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for BTB04-600TRG
Varenummer BTB04-600TRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 109233 pcs Datablad BTB04-600TRG.pdf
Spænding - Off State 600V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Triac Type Logic - Sensitive Gate Leverandør Device Package TO-220AB
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Andre navne 497-4174
497-4174-5-ND
BTB04600TRG
Driftstemperatur -40°C ~ 110°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse TRIAC Logic - Sensitive Gate 600V 4A Through Hole TO-220AB Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 4A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 40A, 42A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 15mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 5mA Konfiguration Single