BTB06-600BRG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
BTB06-600BRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BTB06-600BRG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse TRIAC 600V 6A TO220AB
Dataark: BTB06-600BRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BTB06-600BRG
Varenummer BTB06-600BRG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse TRIAC 600V 6A TO220AB Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 73873 pcs Datablad BTB06-600BRG.pdf
Spænding - Off State 600V Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Triac Type Standard Leverandør Device Package TO-220AB
Serie - Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 Andre navne 497-16150-5
BTB06-600BRG-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse TRIAC Standard 600V 6A Through Hole TO-220AB Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 6A
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 60A, 63A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 50mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA Konfiguration Single